امروز: پنجشنبه 11 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

نمونه آزمایش خطای مولر لایر - آزمون خطای مولر لایر (دو نمونه گزارش کار)

نمونه آزمایش خطای مولر لایر - آزمون خطای مولر لایر (دو نمونه گزارش کار) دسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 1765 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20

دو نمونه آزمایش خطای مولر لایر روانشناسی تجربی

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

گزارش کار آزمایش خطای مولر لایر

تعداد صفحات: 20 (دو نمونه گزارش کار)

نوع فایل:   WORD

فهرست مطالب:

مقدمه

ادبیات پژوهش

طرح تحقیق

روش اجرای آزمایش

نتایج آزمایش

بحث و تفسیر

قسمتی از متن:

در این آزمایش آزمودنی با آرامش روی صندلی نشسته و آزمایشگر نیز روبروی او قرار می گیرد. وسایل آزمایش نیز روی میز قرار می گیرند و آزمایش با اعلام آمادگی او جانب آزمودنی آغاز می گردد.

آزمون مولر لایر بدین صورت است كه از یك صفحة‌ ثابت و یك صفحه متحرك تشكیل شده است و صفحه ثابت حاوی یكپاره خط همگرا و صفحه متحرك دارای یك پاره خط واگرا است.

ابتدا آزمایشگر پاره خط متغیر را به آزمونی نشان می دهد و آزمودنی نیز باید آنرا با پاره خط ثابت مقایسه كند آنها را با هم برابر سازد. آزمایشگر به طور متناوب یك مرتبه پاره خط متغیر را آشكارا بزرگتر از پاره خط معیار «پاره خط ثابت» و مرتبه بعد آنرا كوچكتر از خطر معیار به آزمودنی ارایه می دهد- این كوشش ها را 20 مرتبه تكرار می كند. آزمایشگر میزان خطای آزمودنی را هر بار از روی خط كش مدرج مشاهده می كند كه در دو ستون جداگانه یادداشت می كند.

بحث و تفسیر:

در این آزمایش خطای سیستماتیك كه نشان می دهد كه یك عامل دخالت كرده كه خطا به صورت مستمر تداوم پیدا كند و 0.8 شده است. خطای وضعیت نشان می دهد كه كدام یك از شرایط وقتی خط را كوتاهتر یا بزرگتر ارائه می كنیم خطا كمتر یا بیشتر می شود، +0.02  شده است كه نشان می دهد   كوچكتر از  است. این نتایج مبین آن است كه وقتی آزمایشگر پاره خط متحرك كوتاه تر را به آزمودنی نشان داده، آزمودنی بر اساس ادراك خودش آن را كوچكتر ارزیابی كرده است.

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

برچسب ها : گزارش کار آزمایش خطای مولر لایر , نمونه آزمایش خطای مولر لایر , آزمون خطای مولر لایر , خطای مولر لایر در روانشناسی تجربی , آزمایش ادراک و اندازه گیری خطاهای ادراکی , ادراک و اندازه گیری خطاهای ادراکی , آزمایش خطای ادراک مولر لایر , گزارش کار خطای ادراکی مولر لایر , آزمایش خطای مولر لایر روانشناسی تجربی , گزارش ازمون مولر لایر , اندازه گیری خطای مولر لایر , ت

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر