امروز: پنجشنبه 11 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت در مورد بورس اورلق بهادار

پاورپوینت در مورد بورس اورلق بهادار دسته: اقتصاد
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 877 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 42

این محصول پاورپوینت در مورد بورس اورلق بهادار هستش که دارای 42 اسلاید می باشد

قیمت فایل فقط 14,400 تومان

خرید

بخشی از متن پاورپوینت:
بورس اوراق بهادار به معنی یک بازار متشکل و رسمی سرمایه است که در آن خرید و فروش سهام شرکت ها یا اوراق قرضه دولتی یا موسسات معتبر خصوصی، تحت ضوابط و قوانین و مقررات خاصی انجام می شود. مشخصه مهم بورس اوراق بهادار, حمایت قانون از صاحبان پس اندازها و سرمایه های راکد و الزامات قانونی برای متقاضیان سرمایه است. بورس اوراق بهادار، از سویی مرکز جمع آوری پس اندازها و از سوی دیگر، مرجع رسمی و مطمئنی است که دارندگان پس اندازهای راکد، می توانند محل نسبتاً مناسب و ایمن سرمایه گذاری را جستجو کرده و وجوه مازاد خود را برای سرمایه گذاری در شرکت ها به کار انداخته و یا با خرید اوراق قرضه دولت ها و شرکت های معتبر، از سود معین و تضمین شده ای برخوردار شوند. بورس کالا بازار متشکل و سازمان یافته ای است که تعداد زیادی از عرضه کنندگان، کالا یا متاع خود را عرضه و کالای مربوطه پس از بررسی های کارشناسی و قیمت گذاری توسط کارگزاران آن بازار، برای خریداران ابتیاع می شود. مانند بورس طلا، بورس فولاد، بورس گندم و غیره. بورس کالا در سطح بین المللی بیشتر در مورد کالاهای استراتژیک تشکیل می شود و... در بازرگانی داخلی ایران اصطلاح بورس کالا به بازارهای اختصاصی کالاهای سرمایه ای، واسطه ای یا مصرفی اطلاق می شود که از نظر جغرافیایی در یک محدوده معین واقع شده و تعداد زیادی از عناصر عمده فروشی یا خرده فروشی آن کالای خاص را در بر داشته باشد. مانند بورس فرش در بازار تهران، بورس آهن، بورس کفش، بورس ابزار و یراق و غیره.

الف- مزایای بورس اوراق بهادار از دیدگاه اقتصاد کلان
1- جمع آوری سرمایه های جزئی و پراکنده و انباشت آن برای تجهیز منابع مالی شرکتها
2- بکارگیری پس اندازهای راکد در امر تولید و تأمین مالی دولت و مؤسسات
3- کنترل حجم پول، نقدینگی و تورم از طریق انتشار سهام و اوراق قرضه (مشارکت)
4- بورس به مثابه بازار رقابت کامل (تعداد زیاد خریدار و فروشنده، آزادی ورود و خروج از بازار، شفافیت اطلاعات و تخصی مطلوب منابع)
5- رشد تولید ناخالص ملی، افزایش اشتغال و کمک به حفظ تعادل اقتصادی کشور
6- فراهم نمودن توزیع عادلانه ثروت از طریق گسترش مالکیت عمومی و ایجاد احساس مشارکت عمومی
7- افزایش درجه نقدشوندگی ثروت افراد

قیمت فایل فقط 14,400 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت در مورد بورس اورلق بهادار , سایت بورس , تالار بورس ایران , TSETMC , بورس اوراق بهادار تهران , نمای بازار بورس , سازمان بورس و اوراق بهادار , تابلو بورس تهران امروز , مشاهده سهام بورس

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر