امروز: سه شنبه 9 خرداد 1402
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت تاریخ ادبیات 1

پاورپوینت تاریخ ادبیات 1 دسته: تاریخ و ادبیات
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 62 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 166

این محصول پاورپوینت تاریخ ادبیات 1 هستش که دارای 166 اتسلاید می باشد

قیمت فایل فقط 18,000 تومان

خرید

بخشی از متن پاورپوینت:

معرفی و راهنمایی كلی طرح درس «تاریخ ادبیات (1) و جایگاه آن در میان درسهای دیگر:

هدف كلی این درس آشنایی با ادبیات و تاریخ آن از زمان پیدایش آثار مربوط به آن تا قرن چهارم هجری است. موضوع اصلی این درس تعریف و هدف ادبیات و تاریخ پیدایش آن و بررسی انواع متون ادبی هر دورة تاریخی و پیدا كردن قانون حاكم بر چگونگی پیدایش و تحول آثار ادب فارسی.ادب به همة افعال پسندیده‏ای گفته می‏شود كه از نفس صادر می‏گردد و فرق آن با اخلاق در این است كه اخلاق، هم به افعال پسندیده و هم به افعال ناپسند اطلاق می ‏گردد.

از دیرباز فنون مربوط به ادب را فنون ادبیه یا علوم ادبیه گفته‏اند و مجموع فنون ادبیه را ادبیات نام داده‏اند. قدما در تعداد فنون ادبی اختلاف دارند. بعضی آن را هشت فن و برخی بیشتر دانسته‏اند.ادبیات در اصل جمع ادبیه است. با حذف موصوف آن (فنون یا علوم)، ولی عادةً در فارسی آن را جمع .ادب به كار برده ‏اند.

ادیب در آن روزگار به كسانی گفته می‏شد كه از همة دانشهای ادبی یا بیشتر آنها كمابیش آگاهی داشت. به تعبیر عام ادبیات معنای وسیعی دارد و بسیاری از آثار علمی و فكری را شامل می‏شود. اما به تعبیر خاص، ادبیات به معانی گوناگون به كار می‏رود.اثر ادبی سخنی است كه اندیشه و احساس و تجربة گوینده یا نویسنده را آمیخته با تخیّل هنرمندانه بیان كند.

وسیلة آفرینش اثر ادبی كلمه‏ها و جمله‏ها، یعنی زبان است.شاعر یا نویسنده هنگامی می‏تواند اثری ادبی بیافریند كه خود شادیها، رنجها، آرزوها، ناكامیها و فراز و نشیبهای زندگی را آزموده باشد. به همین سبب اثر ادبی در ظاهر بیانگر عاطفه، اندیشه و تجربة یك نویسنده یا شاعر است.

قیمت فایل فقط 18,000 تومان

خرید

برچسب ها : تاریخ ادبیات 1 , پاورپوینت تاریخ ادبیات 1 , دانلود پاورپوینت تاریخ ادبیات 1 , دانلود کتاب تاریخ ادبیات , تاریخ ادبیات جهان pdf

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر